Vinařství Uřičář se nachází na okraji Bílých Karpat ve Slovácké vinařské podoblasti, v obci Tvarožná Lhota nedaleko Strážnice.

„Když můj taťka koupil v restituci v roce 1993 dvacetihektarovou zemědělskou usedlost na kopci zvaném Dúbravka, pochopili jsme, že se nám život obrací o sto osmdesát stupňů. Celý pozemek jsme upravovali, zarovnávali, jezdili s traktorem, vysazovali vinnou révu, ovocné stromky, okrasné keře, sadili les a inspirovali se životem malíře Antoše Frolky. Malířské plátno brzy dostávalo jasné obrysy, divoké barvy nás doslova chytaly a v obrazu se začaly objevovat nezvykle ostré sluneční paprsky. Réva dozrávala a třpytila se, o broskvách a meruňkách se povídalo až v Brně, z gdoulí se vyráběly voňavky do prádla, o švestkách se šeptalo a o třešních se psaly básně. 

Jirka, můj bratr, se ujal štětce a stal se mistrem. Vystudoval Mendelovu univerzitu v Brně, obor zpracování zahradnických produktů. První zkušenosti nasbíral jako technolog výroby ve Vinných sklepech Valtice, poté jako technolog ve bzeneckém Zámeckém vinařství. 

A taťka? Ten ho za tím plátnem bedlivě sleduje.“

Pokud chcete vědět víc, klikněte na https://www.vinouricar.cz/

Kontakt na prodejce vína Uřičář: 

Marie Ogórek, telefon 724 786 312, adresa Višňová 6

Bílá vína od 180 Kč za 0,7l

Červená vína od 200 Kč za 0,7l

Sekt od 290 Kč za 0,7l