Plán roku 2021

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

S novým rokem přichází i do Jabloňového sadu nové výzvy. Trnem v oku stále zůstává hromada hlíny, která se zřejmě stane nedílnou součástí naší lokality už napořád. Jsme ale rádi, že se alespoň některé projekty mohly rozhýbat! Zda se všechno podaří, záleží na odsouhlasení rozpočtu 2021:

1) Parkování

Dlouhodobě usilujeme o změnu dopravního značení. Na náš popud se začalo s projektem PARKOVÁNÍ – současný stav je naprosto nevyhovující, do projektu se vložily a spolupracují tři strany: Policie ČR, Silniční správní úřad Šlapanice a Obec Moravany u Brna. Je zapotřebí, aby se Jabloňový sad stal obytnou zónou, a to co nejdříve. Předpokládaná realizace: jaro 2021.

Dalším krokem bude označení všech soukromých parkovacích míst v JS jako vyhrazená parkovací stání.Změní se také koncept parkování u soukromých osob, vznikne systém na parkovací karty. Obec mimo jiné dokoupí cedule informující o soukromém parkování a parkování návštěv (žádáme o omezení doby stání na obecním pozemku / parkovišti u vjezdu do JS v době od 8 do 20 h na max. 4 hodiny).Vyhrazená parkovací místa pro zdravotně postižené jsou nedílnou součástí jednání k výše zmíněnému řešení s projektem parkování v JS.

Parkování

2) Údržba zeleně

požádali jsme Obec, abychom pokračovali ve spolupráci se zahradnickou firmou „S Matesem na zahradě“, kterou jsme v minulém roce oslovili a která se nám bude starat o zeleň na jaře a na podzim. Rozsahem prací by se jednalo o údržbu zeleně, vytrhání plevele, ořezání křovin, prožezání stromů a dosazení drobných keřů.

Zeleň a odpočinkové zóny

3) Dětské hřiště

Na jaře nás čeká výsadba trávníku na dětském hřišti, která se neplánovaně neuskutečnila na podzim roku minulého z důvodu výskytu srážek a častých dešťů.

Dětské hřiště

4) Chodník k futuru

Výstavba chodníku k Futuru záleží nyní na dvou aspektech:

  1. požádali jsme Obec, aby vybrala stavební firmu na jeho realizaci
  2. po nacenění se musí objevit v návrhu rozpočtu na letošní rok a položka bude odsouhlasena. S tím malinko souvisí naše žádost o obnovení polní cesty, která by na chodník volně navazovala.

5) Pronájem zemědělských pozemků kolem JS

Obec se rozhodla pronajmout většinu obecních polností novému zemědělci na dobu pět let, mimo jiné i volný pozemek u vjezdu do JS, kde jsme původně plánovali vybudování multifunkčního hřiště.

Edit: Děkujeme aktivním občanům JS, po dnešním telefonickém hovoru od paní starostky se zdá, že je jednalo o komunikační nedorozumění a obec je stále otevřena plánům na vybudování venkovního sportoviště.

Máte dotazy? Názor? Napište nám na info@jablonovysad.cz.

Díky!

Další články

Průchod za domy

Nově můžeme k procházkám využívat průchod za domy ulice Luční