Dětské hřiště a komunitní zahrada

Současná podoba

Na dětské hřiště čekal Jabloňový sad netrpělivě dlouhé 4 roky. 

V létě 2019 jsme se dočkali těchto prvních hracích prvků:

  • dvojhoupačka
  • pískoviště
  • prolézačka se skluzavkou

V roce 2020 po domluvě s obcí bylo hřiště obohaceno o další prvky:

  • prolézačka coostka
  • mašinka 
  • houpačka pes
  • vahadlo koníci 

Všechny prvky jsou vyrobeny z kvalitního akátového dřeva firmou Acer woodway. Nechybí ani piknikový set pro příjemné posezení.

Plán do budoucna

V plánu je výsadba trávníku. Pro tento účel již je zajištěna firma, která se o výsadbu postará, realizováno by mělo být na podzim 2020. Za účelem zalévání nového trávníku a také komunitní zahrady jsou vedle hřiště umístěny kontejnery s vodou.

U ořechů, které poskytují na hřišti stín, bude na podzim roku 2020 proveden testovací řez za účelem zjištění zdraví stromů. Jsou zde indicie, že stromy mohou hnít zevnitř a tedy by je bylo nutno z důvodu bezpečnosti pokácet.

Výsadba nových stromů, pro poskytnutí dalšího stínu, je do budoucna plánována nehledě na stav stromů stávajících.

V prostoru komunitní zahrady (mezi záhony) je v plánu vybudovat altán, ve kterém by bylo možno se posadit pod střechou.

Vše řeší ruku v ruce Komise pro Jabloňový sad a Spolek Jabloňový sad spolu s obcí.

Komunitní zahrada

U dětského hřiště najdeme komunitní zahradu. Ta byla vybudována Spolkem Jabloňový sad v roce 2020 se záměrem vytvořit prostor pro dětské vyžití ve spojení se živou přírodou. Komunitní zahrada je prostor pro pěstování různých plodin, bylinek a dalších rostlin členy komunity. Naše zahrada je zaměřena na děti. Mohou zde pěstovat jimi oblíbené plodiny jako jsou jahody, maliny a podobně. Ve spojení s tím se děti naučí spoustu věcí a přírodních zákonitostí.

Tento projetk vznikl díky podpoře grantového programu Zelené oázy , který vyhlásila Nadace Partnerství  a společnost MOL Česká republika. 

Více informací o projektu naleznete na stránkách Spolku Jabloňový sad.

Společenské hry

Aby společný čas strávený s dětmi na hřišti nebyl jen o pohybu, Spolek Jabloňový sad umístil v prostoru hřiště oblíbené společenské hry, některé v trochu větším formátu. Můžete si tak zahrát pexeso, domino a kroket. 

Hry jsou uloženy v uzamykatelném boxu. 

Kód pro otevření zámku je 369