• Kdo jsme

    Komise pro Jabloňový sad je uskupení v rámci obce Moravany. Byla ustanovena radou obce v lednu roku 2020 a její činnost navázala na činnost Osadního výboru, který byl neoprávněně v červnu roku 2019 zřízen zastupitelstvem a následně, na popud Ministerstva vnitra, zrušen v prosinci téhož roku.

  • Co děláme

    Komise slouží jako obousměrný komunikační kanál mezi obyvateli Jabloňového sadu a obcí. Vedeme s obcí aktivní dialog, pracujeme na malých, velkých, krátkodobých a dlouhodobých projektech s jediným cílem: rozvíjet Jabloňový sad.

  • Jak fungujeme

    Na základě osobní a elektronické komunikace sbíráme od obyvatel Jabloňového sadu náměty a připomínky, které následně předkládáme a diskutujeme s obcí. S paní starostkou a místostarostkou se setkáváme pravidelně, většinou jednou měsíčně. Pravidelně pak informujeme o aktuálním dění v naší lokalitě a o novinkách z obce.

Členové

Jsme čtyři. Teda jeden muž a tři ženy.

Táňa je srdcem Komise: organizuje, pečuje o každého z nás a záleží jí na tom, jak zde spolu všichni žijeme. Myslí ekologicky, chrlí nápady a je vždy připravená. A kdybyste Táni volali i o půlnoci, zvedne se a přijde Vám pomoci (no, zkusit to můžete).

Táňa Čechová Hulatová

Předsedkyně

Marie je občas rebel (ale to tričko s nápisem „Kopu za Jabloňový sad“ má taky!). Ráda komunikuje s lidmi a hledá řešení i společnou řeč. Neexistuje pro ni „to nejde!“. Je šetrná k přírodě a snaží se, aby se v JS třídilo.

Marie Ogórek

Členka

Filip stojí pevnýma nohama na zemi a krotí naše emoce. Je důsledný, poctivý a záleží mu na každém detailu. Když se mu něco nepozdává, ověří si to, i kdyby měl volat na samý konec světa.

Filip Brtáň

Člen

Adéla je živel, a když se delší dobu nevidíme, je to jakoby nám něco chybělo. Jde do všeho, s ničím se „nepáře“ a nic pro ní není problém. Je to ta nejvíc společenská bytost, jakou známe.

Adéla Zmeškalová

Členka