Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
 • Hlavní menu
 • Hlavní strana
 • O projektu
 • Lokalita
 • Výběr bytů
 • Výběr RD
 • Fotogalerie
 • Kontakt
 • Aktuality
 • Top informace

  Vybírejte bydlení srdcem, ale i rozumem!

  Téměř čtvrtina českých domácností utratí za teplo více než pětinu svého rodinného rozpočtu. Navíc se 92 % Čechů domnívá, že ceny energií budou dále růst (údaje z aktuálního průzkumu Sdružení EPS ČR Zateplení a ceny energie)

  Nabízíme Vám energeticky úsporné bydlení:

  • Vytápění bytu vlastním kondenzačním kotlem se zásobníkem teplé užitkové vody
  • Zateplovací fasádní systém
  • Okna a balkónové dveře s izolačními trojskly

  Vytápění bytu vlastním kondenzačním kotlem se zásobníkem teplé užitkové vody
  Dnešní trendy ve vytápění domácností je jednoznačné kladení důrazu na úsporu energie a ekologičtější provoz. Vzhledem ke stále vzrůstajícím cenám energií se nelze divit. Proto nabízíme možnost jak úsporněji vytopit Váš byt a jak levněji ohřát užitkovou vodu. 
  Abyste při topení plynem v bytě ušetřili, musíte mít možnost regulovat teploty vytápěných prostor a tím i spotřebu plynu. Jejich plynule regulovatelný systém umožňuje jednoduché upravování teploty podle vaší aktuální potřeby, což je nesmírně pohodlné a především daleko úspornější. Současné prostorové regulátory a termostaty dokáží měřit stávající teplotu v místnosti a dle vámi zadaných instrukcí výkon kotle upravovat, udržovat zadanou teplotu, ztlumit topení v určitou hodinu nebo přepnout do úsporného režimu, když jste na dovolené.
  Jednoznačně nejúspornější variantou je vytápění kondenzačním kotlem.


  To znamená nejen úsporu při spotřebě paliva, ale navíc je kotel šetrnější k životnímu prostředí.
  Zdroj teplé vody je řešen komfortně, nepřímým ohřevem vody v zásobníku, který svou kapacitou utáhne veškerou aktuální potřebu. Ušetřit lze i nastavením regulace, která zařídí ohřev jen v čase, který si zvolíte, tedy například ráno a ve večerních hodinách, kdy je spotřeba teplé vody největší.

  Zateplení fasády

  Nejvíce tepla z interiéru domu uniká prostřednictvím fasády. Při výběru izolace pro její zateplení je třeba brát v úvahu zejména tepelný efekt.
  Při zateplování domů dochází k významnému snížení spotřeby energie. V Evropě se nejvíce energie, a to celých 40 % spotřebuje na vytápění a klimatizaci staveb. Pokud by se v Evropě řádně zateplily všechny stavby, bylo by možné ušetřit na energiích stovky miliard € ročně a snížit emise CO2 o mnoho desítek miliónů tun.
  Na vlastní zateplení je možné úspěšně použít více tepelně izolačních materiálů. Mezi nejvíce používané patří pěnový polystyren a extrudovaný polystyren. Výhodou těchto materiálů je především jejich výkonnost, tzn. schopnost zabránit úniku tepla a to, že jsou vyráběny průmyslově ve velkém množství a stálé kvalitě.
  V případě zateplování fasád je v České republice nejpoužívanějším materiálem polystyren. Jeho podíl je kolem 90 %. Polystyren je velmi lehký, protože obsahuje 98 % vzduchu a přitom má vynikající mechanické vlastnosti. Polystyren je také velmi stabilní, po zabudování ve fasádě si uchovává po mnoho desítek let svoje vlastnosti a zaručí to, co od něj investor očekává – desítky let bude šetřit peníze.
  Okna a balkónové dveře s izolačními trojskly
  Okna a balkónové dveře, tedy vnější výplně otvorů, jsou jedním z velmi důležitých stavebních výrobků, kterým je třeba věnovat velkou pozornost. Dle praktických zkušeností uniká až 50% tepla právě přes nevyhovující výplně.
  Vnější výplně otvorů je vždy nutné posuzovat jako celek. Soustředit se na jejich celkovou energetickou „výkonnost“. Úsporu energie těchto otvorů ovlivňují tři základní body a to plastový profil rámu a křídla, použité sklo a samotná montáž.

  Kvalita profilu okna nezávisí na počtu komor

  Nejčastěji používaný argument je počet komor, kdy to skoro to vypadá, že čím víc komor, tak tím je profil lepší. Ale není tomu tak ve všech případech. Profily mohou být vyrobeny sice s velkým počtem komor, ale tyto jsou pro úsporu paradoxně neúčinné nebo vlastnosti profilu naopak zhoršují.

  Izolační trojskla pro úsporu energie

  Důležitý je také rozměr samotného profilu, např. jeho stavební hloubka. Pokud to s úsporou energie myslíme opravdu vážně, je nutné vybrat výplně s izolačními trojskly. Na takové provedení musí být profil konstruovaný. Stavební hloubka ovlivňuje nejen izolační vlastnosti profilu, ale i celkovou stabilitu profilu.

  Ke stažení